7 Aralık 2015 Pazartesi

EMZİRME


Emzirmek dans etmek gibidir.
Hiç dans etmediğiniz, tanıdığınız bir partnerle bir araya geldiğinizde İlk zamanlar birbirinizin ayağına basarsınız, ritmi tutturmak sorun olabilir ama ne kadar çok birlikte dans ederseniz bir süre sonra daha uyumlu hareket etmeye başlarsınız. 

Farklı müziklerde ve günün farklı saatlerinde dans etmek aynı hisleri vermeyebilir. Bazen yorgun olursunuz bazende modumuz uymayabilir. Ama sevdiğiniz müziklerde keyfiniz yerindeyken sizi hiç birşey tutamaz. Partnerinizin kollarında hem ona hem kendinize güvenerek anın tadını çıkartırsınız. Dans etmeyi öğrenme sürecinde kendinizi ve partnerinizi tanıma şansınız olur ve ne zaman ne yapacağınızı bilirsiniz. 
Doğumdan sonra, bebeğinizin emme refleksi vardır, sizde emzirme hakkında bir sürü bilgi edinmişsinizdir ama herşey bir anda istediğiniz gibi olmayabilir. Bebeğinizi her istediğinde emzirmek ve emzirme sürelerini kısıtlamamak kısa zamanda bebeğinizle aranızda ritmi yakalamanıza yardımcı olur
. Bir önemli nokta ise her gününüz her emzirme seansı aynı olmayabilir bu çok normaldir,kendinize ve bebeğinize zaman tanıyın.Günler geçtikçe kendinize güveniniz artar  ve bebeğinizin isteklerine doğru zamanlarda cevap vermeye başlarsınız. Bu yolda en çok ihtiyacınız olan ise içgüdüleriniz, olumlu sözler, zaman ve sabırdır . 

Huzurlu günleriniz olsun, herkese sevgiler.

Ebe Arzu Çulha 
Doğuma Hazırlık Eğitimcisi 
Emzirme Danışmanı 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder