30 Kasım 2013 Cumartesi

DOĞUM ÇANTASI

Doğum yaklaşırken anne, bebek ve baba için hazırlanması gereken hastaneye götürülecek doğum çantasında neler olmalı?

anneler icin dogum cantasi
Bir süre önce yurtdışına bir doğuma katılmak için gittim. 38 haftanın ortasında orada olduğum için ilk işim anne baba gibi kendi doğum çantamı hazırlamaktı. Malum, doğumun zamanı yok, bildiğimiz her an olabileceği. Her akşam yatarken doğum çantamı kontrol edip her an doğuma gidebilirim diye kıyafetlerimi ve özel eşyalarımı ona göre hazırda tuttum.

38, 39 derken 41. haftaya girdik. İlk bebeğini kucağına alacak anne ve baba adayı kadar heyecanlı olmam mümkün değildi ama 40. haftadan sonra heyecanım tavan yapmıştı. Her şey tamam, doğuma girecekler belli, çantalarımız hazır derken bir sabah beklediğimiz oldu. Evde geçirdiğimiz saatlerde sohbet edip, sandviçlerimizi yedik.

bebekler icin dogum cantasi
Annemiz doğum dalgalarının arasına kendini bıraktı. 12 saat sonra hastanedeydik. Herkes çantası elinde hastane kapısından içeri girdik. Genel olarak her ihtiyacımızı almıştık yanımıza, bir şey dışında “Popsicle”; çeşit çeşit meyveli dondurmalar. Böyle bir şeye ihtiyacımız olabileceği kimin aklına gelirdi. Hastanede bizi eğlendiren, annenin susuzluğunu gideren bu dondurmalar yaşadığımız andan zaman zaman uzaklaşmamıza yardımcı oldu. Sonunda keyifli, muhteşem bir doğumla “mini Popsicle”dünyaya geldi. Bu da işin eğlence kısmıydı.

babalar icin dogum cantasi
Kendiniz ve bebeğiniz için gerekli olan ihtiyaçların dışında keyif alabileceğiniz her şeyi doğum çantanıza ekleyebilirsiniz.

Herkese kucak dolusu sevgiler…

 Ebe Arzu Atar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder